سه‌شنبه 26 سرطان 1403 برابر با Tuesday, 16 July , 2024

رشته‌ اقتصاد در پوهنتون خاتم‌النبیین(ص)‌ شعبه غزنی با محوریت‌های توانمندسازی علمی و تقویت مهارت‌هایی برنامه‌ریزی شده است که به محصل امکان می‌بخشد تا در بازار کار و ادامه‌ تحصیل در مقاطع بالاتر موفق باشد. این رشته ترکیبی از مضامین اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصادسنجی، تجارت، حسابداری و بازاریابی می‌باشد. همچنان مضامینی مانند آمار و احصائیه، نرم افزارهای اقتصادی، روش تحقیق و سایر مهارت‌های لازم در آن آموزش داده می‌شود.

پوهنتون خاتم النبیین (ص) شعبه غزنی مصمم است تا از طریق تدریس، تحقیق و عرضه خدمات علمی جایگاه معیاری را در عرصه تحصیلات عالی در سطح ملی کسب نماید.

رشته‌ی اقتصاد در دانشگاه خاتم‌النبیین (ص)‌ شعبه غزنی با محوریت‌های توانمندسازی علمی و تقویت مهارت‌هایی برنامه‌ریزی شده است که به محصل امکان می‌بخشد تا در بازار کار و ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر موفق باشد. این رشته ترکیبی از مضامین اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصادسنجی، تجارت، حسابداری و بازاریابی می‌باشد. همچنان مضامینی مانند آمار و احصائیه، نرم افزار های اقتصادی، روش تحقیق و سایر مهارت‌های لازم در آن آموزش داده می‌شود.
دانشگاه خاتم النبيين(ص)‌ غزني با درک اين نياز براي مردم و به خصوص شهروندان ولایت غزنی، اين رشته را فعال نموده و مدت نه سال است که به تعلیم و تربیت افراد متخصص می‌پردازد و تاکنون چهار دوره از محصلان دانشکده اقتصاد فارغ التحصیل شده‌اند که بسیاری از آنان در بخش‌های مختلف دولتی، بانک ها و موسسات خصوصی مشغول به کار شده و مصدر خدمت به جامعه و مردم خود هستند.

دانلود پلان استراتژیک دانشکده اقتصاد


دانلود پلان عملیاتی دانشکده اقتصاد و مدیریت برای سال ۱۴۰۱